Twoja lokalizacja: O nas Kadra Maria Kieleczawa

Maria Kieleczawa

maria kieleczawaAbsolwentka Akademii Ekonomicznej, od 26 lat pracuje jako nauczyciel dyplomowany w szkole dla dzieci specjalnej troski we Wrocławiu. Członek Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie oraz Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków we Wrocławiu. Należy do nielicznych twórców na Dolnym Śląsku, którzy wykonują pisanki według prastarych wzorów huculskich, techniką batikową. Wielowiekową tradycję rodzinną przekazuje córkom i swoim podopiecznym. Artystka jest laureatką wielu konkursów i przeglądów. Jej kolekcje zdobią zbiory Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu, Saksońskie Muzeum Sztuki Ludowej w Dreźnie, a także prywatne zbiory w wielu krajach świata. Maria Kieleczawa reprezentowała Polskę na Międzynarodowych Wystawach "Sztuce pisanek", które odbyły się w Kolonii i w Dreźnie. W 2003 r reprezentowała Polskę w programie "Polska do UE" Ateny oraz w Saksońskim Muzeum Sztuki Ludowej w Dreźnie, w 2004 r reprezentowała Polskę w Oslo w "Cepeliadzie" przed Olimpiadą w Atenach, w 2005 r w Kolonii w Niemczech.

W Centrum Anima prowadzi warsztaty plastyczne dla nauczycieli oraz terapeutów zajęciowych.

Kontakt: tel: (071)3366593; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . www.lemko.org