Twoja lokalizacja: Szkolenia Szkolenia indywidualne Ceramika - płaskorzeźba i formy gipsowe

Ceramika - zastosowanie  form  oraz  płaskorzeźba  na  zajęciach  z  uczniami

Termin: 26.04.2019r

Cele szkolenia:
Zapoznanie uczestników z możliwościami wykorzystania form gipsowych przy tworzeniu wyrobów ceramicznych oraz wykonania płaskorzeźby w glinie na zajęciach z uczniami.
Korzyści z udziału w warsztacie:
1. Zdobędziesz wiedzę na temat metod tworzenia ceramiki.
2. Zapoznasz się z metodą odlewania z masy lejnej i z metodą wylepiania w formach, z którą poradzą sobie nawet uczniowie mało sprawni manualnie.
3. Doskonalić będziesz umiejętność prawidłowego projektowania i wykonywania płaskorzeźby w glinie. Nabyte umiejętności będziesz mogła zastosować także na lekcjach z użyciem masy solnej.
4. Dowiesz się, jak przeprowadzić zajęcia z ceramiki z dziećmi i młodzieżą, w warunkach szkolnych.
5. Twórczo spędzisz czas rozwijając swoje zainteresowania.
1. Metodyka prowadzenia zajęć ceramicznych z uczniami
2. Materiały i narzędzia oraz wykorzystywanie form gipsowych w ceramice.
3.Formowanie wyrobów ceramicznych metodą przez odlewanie z masy lejnej, z zastosowaniem form gipsowych.
4. Tworzenie ceramiki metodą wylepiania w formach.
5. Modelowanie płaszczyzny z zastosowaniem różnych rodzajów reliefu.
6. Wykonanie płaskorzeźby z gliny.

Od uczestników nie są wymagane uzdolnienia plastyczne.

Adresaci: zainteresowani nauczyciele, szczególnie nauczyciele plastyki, techniki, terapeuci zajęciowi, arteterapeuci, oligofrenopedzgodzy, nauczyciele wychowania zintegrowanego, wychowawcy świetlic szkolnych, placówek opiekuńczo-wychowawczych, ośrodków szkolno – wychowawczych, internatu, nauczyciele z zespołów wspierania uzdolnień, studenci kierunków pedagogicznych i inni zainteresowani.
Koszt: 250 zł (materiały wliczone w koszt warsztatu)
Wpłatę należy dokonać najpóźniej dwa tygodnie przed szkoleniem. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
Zniżka 30.-zł przy wpłacie co najmniej miesiąc przed szkoleniem.
Forma pracy: forma warsztatowa z elementami wykładu.Zajęcia są prowadzone w małej grupie.
Miejsce zajęć: Wrocław, ul. Kamienna 99/101 Godziny zajęć: 9-15.20 (8 godzin dydaktycznych)
Wpłaty na konto:
Bank Śląski oddz. Wrocław Nr konta: 11 1050 1575 1000 0090 3000 8131
Centrum Terapii i Edukacji Psychologiczno– Pedagogicznej ANIMA
Magdalena Sakowska, 55-020 Mnichowice ,ul. Kasztanowa 5
Prowadzenie: Anita Chmiel – artysta plastyk, mgr sztuki, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, nauczyciel plastyki i plastykoterapii. Przedmiotem jej twórczych zainteresowań jest głównie malarstwo , ceramika i projektowanie. Jej prace eksponowane były m.in. na wystawach: CBWA „Zachęta" w Warszawie, V Międzynarodowym Triennale Ceramiki w Sopocie, Muzeum Architektury we Wrocławiu, BWA „Awangarda" we Wrocławiu. Posiada doświadczenie w pracy pedagogicznej w szkole.

Informacja, zgłoszenia: tel. 697 299 464, 600 032 054

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.anima.edu.pl

Cykl szkoleniowy
Warsztat ceramiczny  może być traktowany jako warsztat samodzielny lub jako jedna z części cyklu szkoleniowego Kompetencje plastyczne nauczyciela i terapeuty zajęciowego", składającego się z pięciu warsztatów (warsztat malarski, ceramiczny, rysunkowy, tematyczny, zdobniczy).