artterapia
Twoja lokalizacja: Szkolenia Szkolenia indywidualne Kurs Arteterapii

KURS ARTETERAPII   

DLA WYCHOWAWCÓW I TERAPEUTÓW PRACUJĄCYCH Z GRUPAMI DZIECIĘCO – MŁODZIEŻOWYMI (60h)

TERMINY ZAJĘĆ:  (W związku z planowanym zawieszeniem działalności CTEPP ANIMA kurs nie będzie powtórzony w tym i następnym roku szkolnym)

Jest to kolejna, XVII edycja kursu arteterapii dziecięco-młodzieżowej.  Kurs przygotowuje do prowadzenia zajęć z grupami dziecięco – młodzieżowymi w oparciu o różne formy aktywności twórczej. Wiedza i umiejętności uzyskane w czasie kursu mają zastosowanie w edukacji, socjoterapii, terapii pedagogicznej, w pracy opiekuńczo – wychowawczej, w rewalidacji, w pedagogice leczniczej. Kurs jest przeznaczony również dla nauczycieli zajmujących się w szkole realizacją programów wspierania uzdolnień oraz pracą z dziećmi i młodzieżą w kierunku rozwoju kreatywności.
Program kursu jest tak skonstruowany, że mogą w nim wziąć udział zarówno osoby początkujące z metodą arteterapii, jak też osoby pragnące kontynuować szkolenie podstawowe. Jakkolwiek program kursu jest ukierunkowany na metody pracy z grupami dziecięco-młodzieżowymi, wiele z poznanych metod znajdzie również zastosowanie w pracy z osobami dorosłymi.

Korzyści z udziału:

 • Poznasz założenia i zastosowanie arteterapii: w edukacji i terapii.
 • Otrzymasz przygotowanie do prowadzenia zajęć indywidualnych oraz z grupami dziecięco – młodzieżowymi w oparciu o metodę arteterapii.
 • Poznasz szeroki wachlarz technik oraz materiałów plastycznych mających zastosowanie w arteterapii dziecięco – młodzieżowej, a także techniki na bazie muzyki, ruchu i tańca oraz dramy.
 • Uzyskasz podstawy teoretyczne i praktyczne do prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą, przejawiającą dysfunkcje w zakresie rozwoju emocjonalnego.
 • Uzyskasz wskazówki i narzędzia do prowadzenia zajęć z dziećmi zdolnymi .
 • Miło i twórczo spędzisz czas, doświadczysz na sobie korzyści płynących z arteterapii (dla rozwoju osobistego), odkryjesz swoją kreatywność.
 • Otrzymasz bogate materiały szkoleniowe: skrypt z opisem technik , pakiet materiałów instruktażowych, przykładowy roczny program zajęć do wykorzystania w pracy z uczniami.

PROGRAM KURSU:

CZĘŚĆ TEORETYCZNA:

 • Zastosowanie arteterapii w pracy z grupami dziecięco – młodzieżowymi: jej formy, cele i ogólne założenia. Zasady prowadzenia zajęć w konwencji arteterapii.
 • Arteterapia w rewalidacji dziecka niepełnosprawnego umysłowo. Podstawowe założenia dotyczące wspomagania rozwoju osób z deficytami intelektualnymi.
 • Zastosowanie arteterapii we wspomaganiu rozwoju zdolności dzieci i młodzieży.
 • Rola arteterapii we wspomaganiu rozwoju dziecka nadpobudliwego: metody pracy, dobór technik.
 • Dziecko z problemami emocjonalnymi i zaburzeniami zachowania. Kierunki pracy korygująco – wychowawczej. Zadania dla arteterapeuty.
 • Zastosowanie arteterapii we wspomaganiu dzieci z opóźnieniami rozwoju psychoruchowego.

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA:

 • Techniki plastyczne ułatwiające sukces: techniki graficzne i odbitkowe.
 • Papier i tkanina w arteterapii.
 • Znak plastyczny. Formy wizualne: płaskie i przestrzenne, indywidualne i grupowe
 • Obraz i słowo: książka artystyczna
 • Projekcje muzyczne, wizualizacje, bajki, opowieści w działaniach arteterapeuty dziecięco – młodzieżowego. Ekspresja siebie poprzez działania plastyczne.
 • Formy grupowej pracy twórczej: metody interaktywne, metody na integrację grupy.
 • Muzyka, taniec i ruch kreatywny we wspomaganiu rozwoju dzieci.
 • Wybrane techniki dramowe w pracy edukacyjno – wychowawczej.
 • Metody integrowania działań twórczych: muzyka, plastyka, drama.
 • Rola rekwizytów w inspirowaniu działań twórczych dzieci i młodzieży.
 • Rozwój osobisty uczestników kursu w zakresie umiejętności psychospołecznych, kreatywności oraz komunikacji z dzieckiem, przejawiającym zaburzenia rozwoju emocjonalnego.

Od uczestników kursu nie są wymagane tzw. uzdolnienia plastyczne ani inne kierunkowe uzdolnienia.

Terminy zajęć: 26-27.10.2019; 16-17.11.2019; 07-08.12.2019;  11-12.01.2020

Liczba godzin: 60 (10 godzin zajęć teoretycznych, 50 godzin zajęć warsztatowych)

Godziny zajęć pierwszego zjazdu (26.10-27.10) : sb. 9.00-16.30;  nd. 9.00-15.30 (godziny kolejnych zjazdów zostaną podane na pierwszych zajęciach, po ustaleniach z grupą)

Adresaci: Warsztaty są adresowane do nauczycieli i wychowawców wszystkich rodzajów szkół, szczególnie szkół integracyjnych, szkół specjalnych, przyszpitalnych, szkól z klasami terapeutycznymi, szkół realizujących programy wspierania uzdolnień, do pracowników świetlic szkolnych, środowiskowych, socjoterapeutycznych, warsztatów terapii zajęciowej, do wychowawców placówek opiekuńczo – wychowawczych, psychologów, pedagogów szkolnych, nauczycieli plastyki, terapeutów pracy z grupą, studentów kierunków pedagogicznych i psychologii, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych pracą z dziećmi i młodzieżą w kierunku terapii przez twórczość oraz rozwoju kreatywności

Forma pracy: praca metodami warsztatowymi, wykłady, dyskusje

Koszt: 1400 zł (możliwość płacenia w ratach, pierwsza rata 400zł 
System zniżek za wczesne wpłaty:
wpłata za całość szkolenia do dnia.26.10.2019-1200zł
wpłata pierwszej raty 400 zł do dnia 26.10.2019r - 1300zł

W cenie koszt licznych materiałów plastycznych.

Miejsce szkolenia: Wrocław, ul. Kamienna 99/101 (róg Kamiennej i Łódzkiej, wejście od strony ulicy Łódzkiej)

Przyjmowanie zgłoszeń: formularz zgłoszeniowy
Informacja: 600 032 054; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Materiały: skrypt z opisem technik, przykładowy roczny program , materiały instruktażowe

Wpłaty na konto:
Centrum Terapii i Edukacji Psychologiczno – Pedagogicznej ANIMA – Magdalena Sakowska
55-020 Mnichowice ul. Kasztanowa 5  Bank Śląski oddz. Wrocław Nr konta: 11 1050 1575 1000 0090 3000 8131

Prowadzenie: Magdalena Sakowska – psycholog, arteterapeuta, socjoterapeuta, oligofrenopedagog. Absolwentka studium podyplomowego Arteterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi oraz licznych form kursowych z tej tematyki. Doświadczenie w pracy z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Prowadzi Pracownię Działań Twórczych, gdzie wykorzystuje techniki arteterapeutyczne w codziennej pracy z wychowankami specjalnego ośrodka szkolno – wychowawczego we Wrocławiu oraz szkolenia i warsztaty rozwojowo – edukacyjne dla profesjonalistów. Realizatorka wielu inicjatyw dla oświaty, pasjonatka terapii przez twórczość w rozwoju osobistym..

Uwaga!
Liczba miejsc ograniczona  - o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń (wpłat na konto).
Warunkiem uczestnictwa jest okazanie dowodu wpłaty.

Zgłoszenia
Zapisz się przez formularz zgłoszeniowy dla odbiorców indywidualnych.

Napisz do nas

Jesteś zainteresowany szkoleniem - zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą.

Zadzwoń do nas 600 032 054