Twoja lokalizacja: Szkolenia Szkolenia indywidualne LOGORYTMIKA

KURS DOSKONALĄCY (15h):

LOGORYTMIKA       Logorytmika Foto 1

metoda wspomagająca rozwój motoryki, słuchu i mowy u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym  -  kurs podstawowy (cz.1)

       Termin: 21-22. 03. 2020 (edycja wiosenna)

 Uwaga! W związku z planowanym zawieszeniem działalności CTEPP ANIMA  kurs nie będzie powtórzony w  tym i następnym roku szkolnym

PROGRAM SZKOLENIA
Cel szkolenia:
Nabycie umiejętności pracy technikami logorytmicznymi z grupą przedszkolną, klasą, w tym z dziećmi z deficytami rozwojowymi.
Korzyści z udziału:

  • Nauczysz się stosować różne formy muzyki i ruchu do zajęć grupowych, tj. zastosować w praktyce różne rodzaje ćwiczeń zgodnych z założeniami metodycznymi logorytmiki,
  • Nauczysz się konstruować zajęcia logorytmiczne,
  • Poznasz dobór i zastosowanie instrumentarium do ćwiczeń logorytmicznych

Tematyka:
Założenia teoretyczne, cele, zadania logorytmiki .
Wpływ muzyki na rozwój dziecka, wczesna stymulacja muzyczna.
Zalecenia szczegółowe do pracy z dziećmi w normie rozwojowej oraz z zaburzeniami rozwoju mowy i komunikacji językowej.
Prezentacja ćwiczeń i warsztaty praktyczne obejmujące poszczególne grupy ćwiczeń:

  • z zakresu techniki ruchu,
  • percepcyjno-ruchowe,
  • rytmiczno-ruchowe,
  • słowno-ruchowe,
  • kształtowania prozodii mowy,
  • praksji dłoni,
  • koordynacji pracy artykulatorów.

INFORMACJE:
Informacje ogólne: O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest okazanie dowodu wpłaty

Terminy (do wyboru):

14-15.12. 2019r

21-22. 03. 2020r

Koszt: 300,00. Zniżka 30,00 zł przy wczesnej wpłacie za całość szkolenia minimum miesiąc przed terminem szkolenia
Adresaci: nauczyciele wychowania przedszkolnego, nauczyciele szkół specjalnych, nauczyciele klas I-III, logopedzi, terapeuci oraz zainteresowani
Liczba godzin: 15
Godziny  zajęć:   pierwsze zajęcia(sb): 10.00-17.00 , w tym przerwa;  drugie zajęcia(nd) - godziny do ustalenia z grupą

Miejsce szkolenia: Wrocław, ul. Stysia 71 (na terenie Przedszkola 107 "Słoneczko")
Forma pracy: ćwiczenia praktyczne z elementami wykładu
Materiały: uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne
Prowadzenie: Magdalena Paszkiewicz

Informacja o prowadzącej:

Magdalena Paszkiewicz: surdologopeda, afazjolog oraz specjalista wczesnej logopedii klinicznej. Wieloletni logopeda w PP-P, szkole podstawowej i przedszkolu. Współtworzyła Poradnię Surdologopedyczną w przychodni specjalistycznej w Wałbrzychu, gdzie prowadziła terapię mowy oraz zajęcia z zakresu logorytmiki. Pracowała w ORATOR-ze gdzie prowadziła terapię mowy dzieci z wadą słuchu. Nauczyciel w Kolegium Nauczycielskim. Wykładowca na studiach podyplomowych w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Przez wiele lat prowadziła prywatną praktykę logopedyczną. Koordynator MPPL. Propagatorka idei profilaktyki logopedycznej. Współautorka wielu inicjatyw w środowisku oświatowym. W Centrum ANIMA prowadzi warsztaty z zakresu logorytmiki, profilaktyki logopedycznej.

Agnieszka Skorupińska: nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, terapeuta pedagogiczny, logopeda. Od 23 lat czynny zawodowo nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Przez dziesięć lat pracowała w ORATOR-ze prowadząc grupowe zajęcia edukacyjne z dziećmi niesłyszącymi, oraz indywidualną terapię mowy. Od 2003 roku szkoliła nauczycieli i logopedów z zakresu logorytmiki dla DODN, WCDN oraz PODN w Oławie, gdzie przez blisko 2 lata prowadziła również zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju. Współpracuje z Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym będąc ich konsultantem z edukacji wczesnoszkolnej.

Wpłaty na konto: Bank Śląski oddz. Wrocław Nr konta: 11 1050 1575 1000 0090 3000 8131 Centrum Terapii i Edukacji Psychologiczno – Pedagogicznej ANIMA Magdalena Sakowska ul. Poranna 36/7 53-026 Wrocław

Przyjmowanie zgłoszeń: formularz zgłoszeniowy

Informacja: 600 032 054; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czym jest logorytmika:

Logorytmika jest metodą stosowaną w profilaktyce logopedycznej. Jest swoistą formą połączenia rytmiki i oddziaływań logopedycznych. Wykorzystuje bowiem możliwość stymulacji sfery słuchowej, słuchowo-ruchowej i ruchowej. Głównym jej celem jest stymulowanie rozwoju funkcji związanych z mową, a przy tym uwrażliwienie na cechy wspólne muzyki i mowy, takie jak: rytm, melodia, tempo, dynamika, barwa dźwięku. Ćwiczenia te rozwijają umiejętności sprawnego wykonywania ruchu, pomagają w orientowaniu się w czasie i przestrzeni, sprzyjają poprawie koncentracji uwagi, stymulują sprawniejsze myślenie. Wskazane jest prowadzenie tych ćwiczeń ze wszystkimi dziećmi.

 

 

Zgłoszenia
Zapisz się przez formularz zgłoszeniowy dla odbiorców indywidualnych.

Napisz do nas

Jesteś zainteresowany szkoleniem - zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą.

Zadzwoń do nas 600 032 054