Twoja lokalizacja: Szkolenia Szkolenia indywidualne Martwa natura w różnych technikach

Rozwój kreatywności ucznia poprzez stosowanie różnych technik rysunkowych

TERMIN  SZKOLENIA: 08.02.2020r

Cel warsztatu:
Doskonalenie umiejętności prowadzenia zajęć plastycznych z uczniami, z wykorzystaniem różnych technik rysunkowych.
Korzyści z udziału w warsztacie:
1. Poznasz różne techniki rysunku (rysunek ołówkiem, węglem, sangwiną, sepią, tuszem – piórem i pędzlem, rysunek lawowany).
2. Zapoznasz się ze stosowaniem pojęć plastycznych (walor, światłocień, perspektywa, kompozycja, kontrast, proporcje).
3. Twórczo spędzisz czas, rozwijając swoje umiejętności rysunkowe mające zastosowanie zarówno w życiu zawodowym, jak i dające możliwość rozwoju własnych zainteresowań.
1. Techniki rysunku, stosowane materiały i narzędzia
2. Środki wyrazu plastycznego w rysunku
3. Ćwiczenia rysunkowe z zastosowaniem różnych technik
- Szkice z natury
- Studium martwej natury
4. Zabawy rysunkowe

INFORMACJE:

Informacje ogólne: Od uczestników nie są wymagane uzdolnienia plastyczne. Zajęcia odbywają się w małych grupach. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wpłaty najpóźniej tydzień przed terminem szkolenia

Prowadzenie:
Anita Chmiel – artysta plastyk, mgr sztuki, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, nauczyciel plastyki i plastykoterapii. Przedmiotem jej twórczych zainteresowań jest głównie malarstwo, ceramika i projektowanie. Jej prace eksponowane były m.in. na wystawach: CBWA „Zachęta" w Warszawie,V Międzynarodowym Triennale Ceramiki w Sopocie, Muzeum Architektury we Wrocławiu, BWA „Awangarda" we Wrocławiu. Posiada doświadczenie w pracy pedagogicznej w szkole.

Termin: 08.02.2020r

Liczba godzin: 8h dyd. (1h=45min)

Godziny zajęć: godz. 9.00 – 15.20

Adresaci: nauczyciele, wychowawcy, animatorzy kultury, studenci kierunków pedagogicznych i inni zainteresowani
Koszt:
250 zł (materiały wliczone w koszt warsztatu)
Zniżka 30 zł przy wczesnej wpłacie minimum miesiąc przed planowanym terminem szkolenia

Forma pracy: praca metodami warsztatowymi

Miejsce szkolenia: Wrocław, ul. Kamienna 99/101 (róg Kamiennej i Łódzkiej, wejście od strony ulicy Łódzkiej)

Przyjmowanie zgłoszeń: formularz zgłoszeniowy
Informacja:

Wpłaty na konto: Bank Śląski oddz. Wrocław
Nr konta: 11 1050 1575 1000 0090 3000 8131

Cykl szkoleniowy

Warsztat „Rozwój kreatywności" może być traktowany jako warsztat samodzielny lub jako jedna z części cyklu szkoleniowego Kompetencje plastyczne nauczyciela i terapeuty zajęciowego", składającego się z pięciu warsztatów (warsztat malarski, ceramiczny, rysunkowy, graficzny, tematyczny, zdobniczy).