Twoja lokalizacja: Szkolenia Szkolenia indywidualne Muzyka, taniec, ruch i drama

Muzyka, taniec, ruch i drama

-w pracy z grupami dziecięco - młodzieżowymi

TERMINY 21.03.2020r

Szkolenie skierowane jest do osób, które pragną wzbogacić swój warsztat pracy o metody, wspomagające rozwój dzieci i młodzieży poprzez takie aktywności twórcze jak: tańce w kręgu, zabawy taneczno – ruchowe, improwizacje taneczne, elementy dramy i sztuki performance oraz techniki relaksacyjne bazujące na pracy z ciałem, oddechem i wyobraźnią.
KORZYŚCI Z UDZIAŁU:
• Poznasz podstawowe metody wykorzystywane w choreoterapii (terapii przez taniec): odzwierciedlanie w ruchu (mirroring), metaforę ruchową, improwizacje taneczne z rekwizytami, wzajemną inspirację tańcem, muzyką i kreatywnym rysowaniem.
• Opanujesz kroki wybranych tańców w kręgu z różnych regionów świata. Choreografie zastosujesz jako formę integracji bądź relaksacji w pracy grupowej.
• Otrzymasz propozycje ćwiczeń taneczno – ruchowych, nastawionych na: rozwijanie współdziałania i zaufania w grupie, bezpieczne rozładowanie napięć psychofizycznych, poprawę świadomości własnego ciała i wyraźniejsze odczuwanie siebie we wspólnej przestrzeni grupowej.
• Poznasz zabawy z elementami dramy i pantomimy, dzięki którym uczniowie: nabiorą większej pewności siebie, spróbują swoich sił i możliwości, wyrażą indywidualność na drodze twórczej autoprezentacji.
• Przyswoisz techniki relaksacyjne stymulujące wyobraźnię i poprawiające zdolność koncentracji uwagi.
• Doświadczysz radości, jaką daje wspólny taniec oraz poszukiwanie swobody w ruchu.

ZAKRES TEMATYCZNY:
Założenia psychologii twórczości i edukacji przez sztukę
Teoretyczne podstawy terapii przez taniec (choreoterapii) i prezentacja wybranych metod pracy (m.in. Improwizacji Tańca i Symboliki Ciała – dr Detlefa Kapperta; Procesu Twórczej Ekspresji Anny Halprin)
Terapeutyczne i rozwojowe walory kreatywnego ruchu w pracy z dziećmi i młodzieżą
INFORMACJE DODATKOWE:
Adresaci: nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy szkolni, terapeuci, animatorzy, pracownicy świetlic socjoterapeutycznych i ośrodków szkolno – wychowawczych, studenci i wszyscy zainteresowani własnym rozwojem
Liczba godzin: 8 (godzin dydaktycznych)

Godziny zajęć: 10.00-17.00 ( w tym przerwa)

Termin: 21.03.2020
Koszt: 180 zł - zniżka 30zł przy wpłacie do dnia 30 września 2019r
Forma pracy: ćwiczenia praktyczne z elementami wykładu
Materiały: skrypt z opisem teorii i ćwiczeń

Przyjmowanie zgłoszeń: formularz zgłoszeniowy ;

Informacja tel: 600 032 054;  692937705;  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wpłaty na konto: Bank Śląski oddz. Wrocław
Nr konta: 11 1050 1575 1000 0090 3000 8131

UWAGI:
Od uczestników nie wymaga się wcześniejszych doświadczeń tanecznych! Zainteresowanych prosimy o zabranie wygodnego stroju, zamiennego obuwia, karimaty bądź koca.

Zajęcia odbywają się w małych grupach. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest okazanie dowodu wpłaty

Prowadzenie: Małgorzata Klimas - Instruktorka Improwizacji Tańca, Ruchu i Symboliki Ciała Instytutu Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen, Instruktorka Tańców w Kręgu, Absolwentka Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Studium Terapii Przez Sztukę przy Teatrze Ludowym w Krakowie. W swojej pracy czerpie z doświadczeń zdobytych podczas rocznego stażu w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie oraz cyklu szkoleń łączących taniec i terapię Gestalt na bazie metody Life/Art Process Anny Halprin. Wiedzę i praktykę z zakresu choreoterapii nabyła uczestnicząc w licznych warsztatach m.in. u Reginy Wolskiej i Zuzanny Pędzich. Staż zawodowy odbyła w placówkach socjoterapii, Ośrodku Twórczej Edukacji „Kangur" w Krakowie, Klinice Uniwersyteckiej Szpitala Dziecięcego UJ oraz Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu. W centrum ANIMA prowadzi warsztaty z zakresu rozwoju poprzez taniec i pracę z ciałem.