Twoja lokalizacja: Szkolenia Szkolenia indywidualne Techniki malarskie akwarela i tempera

TECHNIKI MALARSKIE – AKWARELA I TEMPERA

TERMIN: 26.10.2019r

Cel szkolenia: Doskonalenie umiejętności malarskich, mających zastosowanie w pracy pedagogicznej.

Korzyści z udziału w warsztacie:
1. Będziesz umiał dostrzegać podobieństwa i różnice w posługiwaniu się technikami wodnymi w malarstwie.
2. Poznasz materiały i narzędzia.
3. Zapoznasz się z techniką malowania akwarelą.
4. Zapoznasz się z techniką malowania temperą.
5. Poznasz terminy plastyczne oraz zagadnienia plastyczne mające zastosowanie w malarstwie.
6. Twórczo spędzisz czas, opanowując umiejętności mające zastosowanie w zarówno w życiu zawodowym, jak i dające możliwość rozwoju własnych zainteresowań.
1.Wykład dotyczący posługiwania się techniką akwareli i techniką tempery
2. Omówienie podstawowych terminów i zagadnień plastycznych (kompozycja, plama, linia, kolor, walor, światłocień, gama kolorystyczna, akcent barwny, kontrast)
3. Malowanie przez uczestników warsztatu obrazów w technice akwareli i w technice tempery

Od uczestników warsztatu nie są wymagane uzdolnienia plastyczne.

Informacje ogólne: Zajęcia odbywają się w małych grupach. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wpłaty najpóźniej tydzień  przed planowanym terminem szkolenia

Prowadzenie:
Anita Chmiel – artysta plastyk, mgr sztuki, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, nauczyciel plastyki i plastykoterapii. Prowadzi własną firmę plastyczną. Przedmiotem jej twórczych zainteresowań jest głównie malarstwo i ceramika. Jej prace eksponowane były m.in. na wystawach: CBWA „Zachęta" w Warszawie,V Międzynarodowym Triennale Ceramiki w Sopocie, Muzeum Architektury we Wrocławiu, BWA „Awangarda" we Wrocławiu. Posiada doświadczenie w pracy pedagogicznej w szkole.

Termin: 26.10.19r.

Liczba godzin: 8 h dydaktycznych

Godziny zajęć:  godz. 9.00 – 15.20

Adresaci: zainteresowani nauczyciele, szczególnie nauczyciele plastyki, wychowania zintegrowanego. terapeuci zajęciowi, arteterapeuci, wychowawcy placówek opiekuńczo-wychowawczych, ośrodków szkolno – wychowawczych, internatu, świetlic szkolnych, animatorzy kultury, studenci kierunków pedagogicznych i inni zainteresowani

Forma pracy: praca metodami warsztatowymi z elementami wykładu

Koszt: 250 zł ( materiały wliczone w koszt warsztatu).
Zniżka 30zł przy wczesnej wpłacie minimum miesiąc przed szkoleniem.

Przyjmowanie zgłoszeń: formularz zgłoszeniowy
Informacja:
tel: 697 299 464, ; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ;

Wpłaty na konto: Bank Śląski oddz. Wrocław
Nr konta: 11 1050 1575 1000 0090 3000 8131

Cykl szkoleniowy

Warsztat „Techniki malarskie-akwarela i tempera" może być traktowany jako warsztat samodzielny lub jako jedna z części cyklu szkoleniowego Kompetencje plastyczne nauczyciela i terapeuty zajęciowego", składającego się z pięciu warsztatów (warsztat malarski, ceramiczny, rysunkowy, tematyczny, zdobniczy).